Rednerfarm

EN | PL

FAQ

W jaki sposób mogę zacząć korzystać z renderfarmy ?

Jest kilka opcji :
1 - Dla pojedynczych zadań polecamy uzycie naszego programu MyFarm, z intuicyjną obsługą - jest to opcja całkowicie samoobsługowa - mozna zacząć renderować bez oczekiwania na kogokolwiek.
2 - Dla większych projektów - polecamy skontaktowanie się z nami - możemy udostepnić do pracy zdalny pulpit lub utworzyć łącze do naszej sieci za pomocą VPN-a.

RODO - jakie niesie zmiany ?

25 maja w całej Unii Europejskiej zacznie obowiązywać zaktualizowane prawo o Ochronie Danych Osobowych -RODO.
Wraz z wejściem w życie nowej dyrektywy musimy uwzględnić nowe informację w zaktualizowanych Warunkach Korzystania z serwisu.
Nie zmieniamy nic w polityce przetwarznia danych osobowych naszych użytkowników, więc po stronie użytkownika nie są wymagane żadne działania.
Polityka Prywatności naszej firmy Renderfarm Sp. Z.o.o została przygotowana, wprowadzona i użyta zgodnie z Dyrektywą Unijną.
Dyrektywa Unijna RODO daję użytkownikom prawo dostępu do swoich danych osobowych- poprawienia ich oraz ograniczenia dostępu do nich, ale również przeniesienia ich do innego podmiotu.

Jak przygotować plik sceny do użycia w Renderfarm.pl ?

Zdefiniować w scenie pożadany format zapisu i podać jakąkolwiek ścieżkę zapisu. Zapis przez vray framebuffer nie jest obsługiwany. Proszę unikać stosowania w pliku sceny ścieżek relatywnych do materiałów.
W przypadku programów 3dsmax i Maya - posługując się opcją Save as -> Archive. W Blenderze opcja z menu File -> External Data -> pack into .blend file. Przygotowane w ten sposób archiwum (o ile program nie zgłosił zastrzeżeń) można już użyć na Renderfarm.pl posługując się aplikacją MyFarm, lub wysyłając tak przygotowany plik na nasz serwer ftp.
Standardowo prosimy o nieużywanie diakrytycznych znaków językowych w nazwach plików etc. Prosimy również aby viewport nie był zablokowany.
Uwaga dla użytkowników vray 3.0 - proszę wyłączyć Embree w ustawieniach vray-a.

Jak przesłac zadanie na Renderfarm.pl ?

W przypadku niewielkich archiwów (do 200 mb) sugerujemy skorzystanie z aplikacji MyFarm. Natomiast dla plików o większym rozmiarze, lub dla dostępu innego niż aplikacja MyFarm polecamy użycie klienta ftp.

Jakie są dane logowania do serwera ftp ?

Jeśli jeszcze nie korzystałeś z naszych usług - skontaktuj się z nami.
Jeżeli korzystasz z aplikacji MyFarm, dane do logowania na Wasz katalog ftp można znaleść w aplikacji. Nazwę komputera do połączenia ftp podajemy również poniżej :
Hostname : ftp.renderfarm.pl
Dane do logowanie takie same jak do aplikacji MyFarm

Do czego służą parametry ROWS i COLS przy wybraniu opcji single frame ?

Pozwalają na  przyspieszenie obliczeń nad pojedynczą, duża klatką. Scena zostanie rozbita na tyle fragmentów ile jest kolumn x wierszy (przy domyślnych ustawieniach 3x2 = 6 kafelków). Każdy z nich zostanie wysłany do obliczeń na inne komputery, przyspieszając wykonanie zadania. Gotowe fragmenty są później automatycznie składane w całość.

Na ile fragmentów powinienem rozdzielić dużą klatkę ?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi - zależy to od wielu czynników : rozdzielczośći scceny, stopnia jej komplikacji, wielkości obszaru renderowania przez dany silnik renderujący (bucket) i 'równomierności' sceny. Generalnie im większa rozdzielczość,  tym większa ilość fragmentów - jednak poniżej fragmentów 400x300 pixeli mogą pojawić się straty wydajności.

Jak można uzyskać zapis render elements ?

Należy w pliku sceny zdefiniować jako format wyjściowy exr i zdefiniować zapis render elements do niego.

Co oznacza status zadania "Queued" ?

Status Queued oznacza, że zadanie czeka w kolejce - są zadania wrzucone wcześniej. Kolejka działą w trybie first in - first out, więc kolejność umieszczania zadań w kolejce determinuje kolejność w jakiej zadania są liczone.

Jakie są możliwe formy płatności ?

W przypadku korzystania z aplikacji MyFarm nasza usługa polega na przedpłacie. W celu załadowania konta kredytami należy zarejestrować się w aplikacji MyFarm, za pomocą której można doładować konto za pomocą platformy PayPal.
W przypadku korzystania z innego rodzaju dostępu do Renderfarm - wystawiamy faktury VAT, jeśli planowana jest większa współpraca - oferujemy zawieranie umów.


Application is in beta test

MyFarm – is currently In Beta!

We are looking for testers. If you need some renderings done, please sign up to Myfarm application for further information and get 2500 free Credits.

At that moment we support the following render software:

  • 3ds Max (2011 and up)
  • Maya
  • Blender

Render software plugins:

  • mental ray
  • v-ray 2.5 (for version up to 2013)
  • v-ray 3.2 (for version from 2014 and 2015), 3.4 for 2016

Application is in beta stage - so it may have some minor glitches.

Go to MyFarm!

In case of any questions - please contact admin@renderfarm.pl

x